Wszyscy miłośnicy kwiatów i zielonej przestrzeni doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są wszystkie detale, które składają się na piękny ogród. Nie wystarczy krótko przystrzyżona trawa i powyrywane chwasty. Prawdziwie magiczny ogród powstanie wtedy, gdy podczas aranżacji zadbamy o odpowiednie oświetlenie. To ono stworzy klimat i wydobędzie z ogrodu wszystko co najpiękniejsze.

Działka czy ogród to miejsce, w którym wypoczywamy i nabieramy energii na czekające nas wyzwania. Dlatego też ta sielankowa przestrzeń musi łączyć w sobie elementy dekoratorskie z praktycznością i funkcjonalnością. Stąd oświetlenie ogrodowe bardzo często oznacza podświetlanie alejek, ścieżek, oczek wodnych czy miejsc przeznaczonych do siedzenia. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się podświetlanie dużych donic z kwiatami. Nowoczesna technologia daje nam co prawda większe pole do popisu niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz oświetlenie zewnętrzne nie musi oznaczać podłączenia do prądu, ponieważ w sklepach dostępna jest cała masa bezprzewodowych lamp i punktów świetlnych. Tanią i efektowną opcją są też lampy solarne.

Oświetleniowe dzieła sztuki

Przyznać trzeba, że coraz częściej w ogrodowych trendach spotykamy się z lampami o niebywałych kształtach, które są już ozdobą samą w sobie. W designerskich lampach królują akcenty drewniane, białe oraz srebrne. Minusem takich przyciągających wzrok punktów świetlnych w ogrodzie jest to, że mogą sobie na nie pozwolić praktycznie tylko ci, co mają przydomowy ogród. W innym wypadku istnieje duże ryzyko, że nie nacieszymy się długo oryginalnym oświetleniem.

Gorące trendy

Jednym z najnowszych trendów w oświetlanie ogrodu są kolorowe lampy. Dzięki nim nasz ogród będzie barwny nawet wtedy, gdy za oknem zrobi się już ciemno. Popularne jest też oświetlanie np. żywopłotów systemem, w którym światło świeci od dołu. Od lat nie słabnie też moda na wszelkiego rodzaju lampy wiszące oraz stojące. Choć głównie to te pierwsze wiodą prym i oświetlają miejsca chociażby do grillowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *